SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > O škole > Ze života školy > 2021 > Pokračování v úspěšné spolupráci SVŠE a Znovín Znojmo

Pokračování v úspěšné spolupráci SVŠE a Znovín Znojmo


Červen je pro vysokou školu ve Znojmě zásadní

Konečně se vrátil život do zdánlivě spící budovy SVŠE v Loucké ulici. Vysoká škola nespala, jen procesy, výuka i část zkoušek probíhaly neviditelně – online formou. Blížící se konec letního semestru 2021 se situace lehce rozvolnila, a tak za splnění vládou nařízených podmínek probíhají běžné zkoušky a státní závěrečné zkoušky. Spolupráce SVŠE a Znovín ZnojmoV letošním akademickém roce se ke státnicím přihlásilo zhruba sedmdesát studentů. Jsou to převážně bakaláři, ale také absolventi s plným vysokoškolským vzděláním – magistři. Připravit se na zkoušky a na státní zkoušky je v době distanční výuky pro studenty velmi náročné. Proto členy zkušebních komisí velmi potěšila kvalita odpovědí a ve většině výborné výsledky.

Závěr bakalářského studia včetně předání vysokoškolských diplomů proběhl 18. června na tradičních promocích ve znojemském divadle. Atmosféra jako vždy byla slavnostní, emotivní, plná zážitků a nic na tom nemohl ubrat ani fakt, že ne vždy bylo možné odložit roušky, v kabelkách a náprsních kapsách byly negativní výsledky testů na covid. Zakladatel SVŠE Pavel Štohl, který předává štafetu v rozvoji vysokého školství ve Znojmě svým nástupcům, stanul jako obvykle dojatý na pódiu divadla. Letos však trochu víc. Věříme, že bude nadále zapojen do vzdělávání budoucích znojemských vysokoškoláků, ale už asi nebude znát každého studenta, nebude provázet studenty od jejich nástupu po opuštění školy. Čekají ho další výzvy, věnuje se v návaznosti na své tradiční učebnice digitalizaci výuky účetnictví a daní na středních školách.

Ve Znojmě chceme rozvinout vysokoškolské vzdělání v dalších studijních programech. V rámci skupiny vysokých škol, do které SVŠE vplouvá, se v druhé polovině roku mohou zájemci ze Znojemska zapojit do studia hotelnictví, cestovního ruchu a marketingu (VŠH). Rektorka a jednatel SVŠE požádali osobu nejpovolanější pana generálního ředitele Znovínu a.s., aby podpořil snahu spojení dlouhověké tradice kultury, vzdělanosti, cestovního ruchu, vinařství a snahu zachovat Znojmo jako vysokoškolského města. Tato myšlenka je Pavlovi Vajčnerovi stejně milá, jako jsou hrozny na vinici Šobes. Roky je členem akademické rady SVŠE a ví, jak je těžké vychovat kvalitní vinnou révu, stejně jako vysokoškoláka, který vyrůstá z různě úrodné půdy a je potřeba mu věnovat soustavnou péči, lásku a umožnit mu rozkvést, aby bylo možné sklízet plody. Nabídku bakalářského i magisterského studia se zaměřením na hotelnictví, cestovní ruch a marketing najdete na www.svse.cz.

Prostory Louckého kláštera kultivované Znovínem poskytne Pavel Vajčner 11. 11. 2021 k pořádání tradiční mezinárodní vědecké konference Nové trendy 2021 – New Trends 2021. Na ní se sejdou významní akademičtí pracovníci zejména ze SVŠE, Vysoké školy hotelové, Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů a Vysoké školy logistiky. Tato majetkově propojená skupina vysokých škol jistě bude hostit i akademiky z dalších tuzemských i zahraničních vysokých škol a univerzit.

V červnu, ale i v dalších dnech a měsících budou pokračovat Dny otevřených dveří na SVŠE. Kromě Účetnictví a finančního řízení podniku tedy nabízí SVŠE, resp. VŠH studium na bakalářském i magisterském stupni v oblasti hotelnictví, cestovního ruchu a marketingu. Neváhejte a hledejte s námi inspiraci do další životní etapy vás osobně, vaší vysoké školy, která je již tradičním fenoménem historického města Znojma. S námi bude váš život plnější, jiskřivější a atraktivnější. Vystudovat ve Znojmě znamená nejen mohutnější rozvinutí vašich znalostí a schopností, ale také zušlechtění vašich kvalit s trvalou dochutí.

Hana Březinová


Aktuálně na SVŠE