SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > O škole > Ze života školy > 2015 > Cyklovýlet 2015

Cyklovýlet 2015


Se SVŠE Znojmo můžete tentokrát vyrazit na cyklovíkend po Česku. Termín si můžete zapsat do kalendáře - 22. – 24. 5. 2015.

Pro malý zájem účastníků ZRUŠENO!

A je dohlasováno! Nejvíce z vás hlasovalo pro cyklovíkend v Lednicko-valtickém areálu. Pokud máte o cyklovíkend zájem, tak si pospěšte, počet míst je omezen na kapacitu penzionu. Upřednostněni budou ti zájemci, kteří pošlou přihlášku dříve.

Ubytování: Penzion Sedlecký dvůr v obci Sedlec u Mikulova

Cena: 

  • 940 Kč/osoba ve čtyřlůžkovém pokoji se snídaní
  • 1140 Kč/osoba ve čtyřlůžkovém pokoji s polopenzí (snídaně + večeře)
  • 1040 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
  • 1240 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí (snídaně + večeře)

Doprava: zajišťuje si každý sám, případně je možné zajistit rezervaci vlaku

Platba: v hotovosti na studijním oddělení SVŠE v úředních hodinách (100 % do 20. 4. 2015)

Případné dotazy směřujte na Ing. Lenu Malačka, malacka.lena@svse.cz.

Lednicko-valtický areál a jeho okolí

Lednicko-valtický areál byl po staletí tvořen ruku v ruce Lichtenštejny a přírodou. Od roku 1996 je zapsán na seznamu světového přírodního a kulturního bohatství UNESCO a ne nadarmo se mu říká „Zahrada Evropy“. Najdeme tu majestátné zámky, parky, záhony květin, romantické nábřeží Dyje, třpytivé hladiny rybníků, pokryté kobercem leknínů, provoněné louky a romantické stavby. Upravená krajina sahá za hranice naší vlasti až do rakouského Wilfersdorfu, kde stojí rodový zámek Lichtenštejnů. Ten lze označit za kolébku slavného a bohatého rodu. Lednicko-valtický areál je atraktivní pro milovníky aktivního odpočinku. Křižuje ho spousta turisticky značených tras, které lze projít pěšky nebo projet na kole. Takzvané Lichtenštejnské stezky, které nás zavedou ke všemu krásnému, co tu po sobě knížecí rodina zanechala, měří víc než 90 km. 

Ubytování: dle cenové relace

Cyklotrasy: zde

 

Dále byly v nabídce tyto destinace:

Slavonice a okolí

V oblasti Slavonic se nachází 6 cyklookruhů, každý se svým specifickým zaměřením, které pobaví i poučí celou rodinu. Všechny trasy jsou značeny a mají svůj doporučený směr. 
Všechny cyklistické okruhy začínají i končí ve Slavonicích. Informace k cyklistickým okruhům a také vytištěné brožurky k jednotlivým trasám obdržíte v kanceláři Institutu Slavonice nebo v informačním turistickém centru na náměstí. Možnost se informovat nebo si prohlédnout trasy budete mít také v Hotelu U Růže v centru města nebo kousek za městem v penzionu Bejčkův mlýn.
 
Ubytování: Bejčkův mlýn
Cyklotrasy: zde

Chvalatice a okolí

Kdo fandí dovolené na kole, užije si kolem Vranovské přehrady do sytosti. Okolí nabízí překrásné výhledy a scenérie, zato si to vyžádá nějakou námahu. Profil kolem přehrady je poměrně členitý a při cestování od jednoho hradu k druhému si můžete dát pěkně do těla. I tak to ale stojí za to, navíc, když služby v okolních obcích v letní sezoně fungují a je tedy kde na chvíli zastavit, občerstvit se a odpočinout si. 

Ubytování: Penzion NOVA

Cyklotrasy: zde


Aktuálně na SVŠE