SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > Mezinárodní vztahy > Zahraniční praxe studentů > Tomáš Kořenský – Trento – Itálie

Tomáš Kořenský – Trento – Itálie


Pracovní stáž v italském Trentu byla jedním z vrcholných zážitků zprostředkovaných Soukromou vysokou školou ekonomickou ve Znojmě a jednou z mých nejpestřejších a nejzajímavějších životních zkušeností vůbec. Z tříměsíčního pobytu jsem se vrátil nadšený a velmi ovlivněný tamější přátelskou mentalitou, bohatou kulturou, výbornou kuchyní i mnohými inspirativními lidmi.

Úroveň mojí italštiny potřebovala výrazně zlepšit, přesto jsem byl vděčný, že všichni zaměstnanci Trentino Sprint mluvili velmi dobře anglicky. Po krátkém zaškolení jsem se již naplno pustil do práce. Můj pracovní den probíhal většinou následovně: ráno po příchodu navzdory mým prvotním předsudkům o stereotypu Italů jako nesystematických a neorganizovaných temperamentních Jihoevropanů jsme s mým supervizorem Gregoriem udělali krátkou poradu, zhodnotili předcházející den a naplánovali další postup. Následovaly schůzky s představiteli a zástupci společností trentského kraje, při kterých jsme zaznamenali jejich požadavky na informace o tom kterém státu či oblasti v tom či onom odvětví. Na základě těchto požadavků jsem pak prováděl analýzy dostupných zdrojů informací a nakonec předal hotovou zprávu či studii zadavateli. Protože vše souviselo s mezinárodním obchodem, měl jsem při práci možnost získat mnoho zajímavých kontaktů, zkušeností s exportem i expanzemi, zdokonalit svoji italštinu, procvičit angličtinu a němčinu, ale také získat velmi dobrý pocit z kvalitně odvedené práce.

Letošní léto bylo i na Italy opravdu horké a teploty vysoko nad 30 °C nebyly ničím výjimečným. Jelikož však Trento neleží u moře, ale v Jižním Tyrolsku, útěk za osvěžením, letní pohodou a sportem představovala početná místní jezera. Nejbližší Caldonazzo, vzdálené asi 20 min od Trenta, je obklopené horami a nabízí tak úžasné přírodní scenérie. S kolegy z práce a kamarády jsme sem jezdili často, i kvůli výbornému jídlu. S těmi aktivnějšími jsme podnikali např. také vysokohorské túry, sportovní turnaje a ochutnávky výborných místních vín v Palazzo Roccabruna. Díky velké ochotě interesovaných lidí a zřejmě i štěstí jsem měl dokonce možnost zúčastnit se certifikace včetně degustace těch nejlepších přívlastkových vín s představiteli největších místních vinařství (Cavit a Ferrari) a znalci vín.

 

Aktuálně na SVŠE