SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > Mezinárodní vztahy > Zahraniční praxe studentů > Jana Kubečková – Györ – Maďarsko

Jana Kubečková – Györ – Maďarsko


Györ patří mezi největší a nejkrásnější maďarská města. Cesta do Györu netrvala ani 4 hodiny a byli jsme na místě. Naše třítýdenní dobrodružství mohlo začít. Byli jsme ubytováni na kolejích největší university v Györ. Na patře jsme bydleli se studenty, kteří se účastní projektu Erasmus. Tito studenti nás velmi mile přijali. Hned od prvního dne jsme se v Maďarsku cítili jako doma.

V pondělí jsme měli první pracovní den. Cesta do práce nám trvala asi 20 min. Pracovali jsme ve čtyřhvězdičkovém hotelu Famulus. Zde jsme si vyzkoušeli práci recepčních i pokojských. Pracovat jako recepční není nic jednoduchého. Recepční musí mluvit minimálně dvěma cizími jazyky, nosit uniformu, ale hlavně vydržet osm hodin v botách na podpatku. Když překonáte bolest nohou, můžete se přiučit spoustu novým věcem. Já jsem poprvé v životě obsluhovala za barem. Také jsem se seznámila s funkcí hotelu s jeho rezervačním systémem. Vyzkoušela jsem si komunikaci s hotelovými hosty. Jeden z nejzajímavější zážitků byl hned první den, kdy jsme byli pozvaní na ochutnávku maďarských vín (tento den byl velmi veselý a ani nohy nebolely :-D ).

V hotelu jsme pracovali na směny. Hotel spolupracoval s hotelovou školou, takže jsme do práce chodili s maďarskými studenty. To bylo skvělé, protože jsme se od nich dozvěděli spoustu informací o Maďarsku. Nebáli jsme se s nimi komunikovat. Sice tu byla jistá jazyková bariéra, ale po týdnu jsme ji překonali. Každý týden jsme měli dva dny volno.

Tyto dny jsme využívali k cestování po Maďarsku. Druhý týden jsme si vyzkoušeli práci pokojských. Zde to bylo komplikovanější. Pracovnice v housekeepinkgu nemluvili žádným jiným jazykem než maďarsky. Domlouvali jsme se rukama nohama, ale vždy jsme to zvládli.

Kdybych měla shrnout a zhodnotit celé tři týdny, byly skvělé. Seznámili jsme se s mnoha novými lidmi, poznali jsme novou kulturu. Vyzkoušeli jsme si denně pracovat a přizpůsobovat se neustále něčemu novému. Jsem si jistá, že na tři týdny v Maďarsku nikdy nezapomenu.

 


Aktuálně na SVŠE