SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > Mezinárodní vztahy > Zahraniční praxe studentů > Jan Kovačič – Györ – Maďarsko

Jan Kovačič – Györ – Maďarsko


Jaké byly tři týdny v Maďarsku? Naprosto fantastické! Krásné město, přívětiví lidé, spousta volno časových aktivit... Ale pěkně od začátku. Hned po příjezdu ke kolejím nás přivítal náš mentor společně s pár studenty z ERASMU. Pomohl nám se základními záležitostmi ohledně ubytování a poté už jsme mohli vyrazit na naši první procházku Györem, kdy jsme se dozvěděli, které památky ve městě a vlastně v celém Maďarsku stojí za návštěvu a samozřejmě jsme byli také informování o vyhlášených hospodách a barech.

Na kolejích, v jejichž areálu byly např. dva bary s diskotékou, několik sportovních hřišť, tělocvična, běžecká stezka apod., jsme bydleli na patře vyhrazeném pouze pro studenty z ERASMU, mohli jste tak potkat Turky, Francouze, Italy, Španěly, Němce, Estonce, Slovince, zkrátka všehochuť. A nutno dodat, že nás přijali skvěle. Jelikož byla mezi „Erasmáky“ tradice, že každý národ pondělky či pátky uvaří pro ostatní nějaké pro jejich národ typické jídlo, hned druhý den po příjezdu nás Španělé uvítali jejich tradiční plněnou paprikou, tomatovou omáčkou a jinými pro jejich národ typickými pochoutkami. My Češi na oplátku uvařili český guláš, upekli tvarohovou buchtu a jako delikatesu česnekové jednohubky – ty slavily největší úspěch, a tak předávání receptů mohlo začít.

Společnost Dana, ve které jsem působil, operuje na automobilovém trhu, kam dodává např. převodovky či nápravy pro takové značky, jako jsou Porsche, Aston Martin, Audia a mnoho jiných. Moje praxe se odehrávala ve finančním oddělení, náplní práce bylo především účtování faktur v počítačovém programu. Činnost velmi rutinní a postupem času pro mě poněkud nudná, ovšem díky skvělému mladému kolektivu pracovníků pracovní doba utíkala velmi rychle, navíc jsem se v posledním týdnu dostal k analýze nákladů spojených s reklamacemi, což přineslo mírné zpestření.

Závěrem bych chtěl poděkovat celému vedení SVŠE v čele s Ing. Pavlem Štohlem a především paní PhDr. Júlii Nielsen za poskytnutí této výjimečné příležitosti a za pomoc se všemi nezbytnými náležitostmi při zařizování stáže. Velké díky patří pochopitelně také společnosti Dana, jelikož bez jejich souhlasu by ke spolupráci nikdy nemohlo dojít.

 

Aktuálně na SVŠE