SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > Mezinárodní vztahy > Erasmus+ > Student reports

Student reports


Kateřina Veselá

(Erasmus: zimní semestr 2017/2018)

V rámci programu Erasmus+ jsem studovala jeden semestr na italské univerzitě Università degli Studi di Trento.

Trento je sympatické menší město položené v severní italské provincii Tridentsko – Horní Adiže. Nachází se mezi městy Bolzanem a Veronou v údolí řeky Adiže v prostředí Alpských hor.

Univerzita v Trentu se řadí mezi středně velké univerzity s přibližně 15 000 studenty. Ekonomická fakulta je umístěna nedaleko hlavního historického centra, asi 20 minut městkou dopravou od hlavního univerzitního kampusu Opera Universitaria. V areálu kampusu naleznete posilovnu, fotbalové hřiště a velkou halu  pro sportovní vyžití. K dispozici je i v nové čtvrti Albero centrální knihovna univerzity – Biblioteca Univesritaria Centrale – BUC.

Lidé na univerzitě i místní obyvatelé jsou přátelští a při komunikaci s naší koordinátorkou jsem neměla žádné potíže. Výuka na fakultě probíhala formou přednášek a seminářů. Taktéž zde funguje organizace ESN, která se stará hned od prvního dne příjezdu studentů, o téměř každotýdenní zábavu pro studenty a výlety za kulturními památkami Itálie.

Trento a jeho okolí nabízí mnoho možností pro turistické aktivity, nespočet cyklistických tras a horských stezek.

Erasmus byla vynikající zkušenost. Seznámila jsem se s mnoha lidmi a získala spoustu nových přátel a kontaktů. Studium v zahraničí bylo zajímavé a dozvěděla jsem se informace o odlišných (vzhledem k celosvětovosti studentské mobility nejen evropských) kulturách. Měla jsem skvělou možnost si procvičit angličtinu i navštěvovat kurzy italštiny v rámci studia.

Nevyužila jsem ubytování na kampusu univerzity, ale zařídila jsem si soukromé ubytování v bytě s italskou spolubydlící, která byla ochotná mi vždy se vším pomoci a stala se mou kamarádkou. Do školy jsem jezdila na kole a v zimě pak chodila pěšky.

Užívala jsem si společenský život jak se studenty Erasmu, tak i se svými italskými sousedy. Navštívila jsem spoustu italských památek, měst, a dokonce překonala horu Monte Bondone.

A proto neváhejte a jeďte poznat studentský život v Itálii!

 Aktuálně na SVŠE