SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo

Rok 2013


Přednáška s vrcholným manažerem Alanem Sneddonem

Dne 25. 11. se v prostorách SVŠE uskutečnila přednáška Alana Sneddona, vrcholného manažera, který je zodpovědný za vedení projektu Eli Beamlines. Jedná se o projekt výstavby nejintenzivnějšího laseru světa ve výši 350 milionu Euro v Dolních Břežanech u Prahy. Téma přednášky, která byla v angličtině formou powerpointové prezentace, bylo „Výzvy a rizika řízení největšího projektu z veřejných peněz v historii ČR“. Studenti si tak mohli jednak otestovat svou schopnost porozumět rodilému mluvčímu angličtiny, jednak se dozvědět zásadní informace o komplexnosti řízení mezinárodních projektů.

 

 

 

Soutěž Študentská vedecká aktivita 2013

Studenti SVŠE se opět zúčastnili mezinárodní studentské soutěže Študentská vedecká aktivita 2013.

Mezi 40 soutěžními pracemi, 57 soutěžícími z pěti zemí se Matějovi Horákovi podařilo získat 3. místo v sekci Ekonomika a manažment podniku s prací nazvanou Identifying the appropriate set of partial components of marketing mix.

 

 

Seminář na téma MODERACE na Insitut für Wirtschaftspädagogik WU Wien 2013

 

Na exkurzi jsme vyrazili krátce před 7. hodinou ranní vlakem ze Znojma do Vídně. Po příjezdu jsme se naučili, jak obsluhovat automaty, které byly v německém jazyce, na výdej jízdenek na metro a vlaky. Metrem jsme se dopravili na WU, kde nás čekala velmi příjemná paní doktorka Ilse Pachlinger, která zároveň vedla náš seminář. Seminář začal seznamovací částí, kde jsme se musely všechny německy rozpovídat. Dále nám vysvětlila základní pojmy a fáze moderování. Průběh semináře byl velmi zajímavý a dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Hlavně jsme si procvičili naše jazykové schopnosti, formou skupinové práce nebo komunikací s přednášející. Po celý den se o nás pečlivě starali, měli jsme i přichystané malé občerstvení. Na koci semináře jsme obdrželi certifikát o účasti.

Domů jsme se vracely unavené, ale nadšené. Chceme moc poděkovat vedení SVŠE i WU a hlavně paní doktorce Nielsen a Pachlinger za možnost zúčastnit se tohoto semináře. Získaly jsme cenné zkušenosti. Děkujeme.

Studentky skupin NJ 2A a 1A

 

 

 


Aktuálně na SVŠE