SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > Mezinárodní vztahy > Aktuality > Pracovně-poznávací exkurze na partnerskou univerzitu Széchényi István v Györu

Pracovně-poznávací exkurze na partnerskou univerzitu Széchényi István v Györu


Oddělení zahraničních vztahů uspořádalo ve dnech 11. a 12. března 2014 pracovně-poznávací exkurzi na partnerskou univerzitu Széchényi István v Györu.

Zde uvádíme postřehy a dojmy několika studentů:

Jakub:
Po příjezdu na univerzitu a po té co jsme se ubytovali, nás místní studenti provedli po kampusu a ukázali nám i školu. Později jsme hráli simulační hru, ve které se snažíte vést svoji firmu k úspěchu. Téhož dne si pro nás studenti připravili večerní program. Druhého dne jsme se byli podívat na výrobu aut značky Audi. Exkurze byla velmi zajímavá, protože jsme se mohli podívat přímo do výroby a mohli jsme tak vidět, jak se v největší továrně na světě, vyrábí s precizností a kvalitou každé z aut. Továrna je i zajímavá svým prvenstvím v počtu vyrobených motorů za jeden den a to 8850 motorů.

Zuzana:
Z exkurze na Maďarskou univerzitu Széchényi István v Györu jsem byla nadšená a exkurze byla velmi poučná. Bylo zajímavé se seznámit se studenty na maďarské univerzitě, prohlédnout si celý areál univerzity a zapojit se do pro nás připravené business simulační hry. I večerní posezení s maďarskými studenty bylo zábavné a přínosné pro procvičení si cizího jazyka.

Tereza:

Krátká dvoudenní exkurze do Gyoru, utekla rychleji, než jsem si sama přála. Po příjezdu, když jsme si obhlédli kampus a okolí školy se dvěma místními studenty, jsme navštívili místní menzu, kde jsme mohli po náročné cestě uspokojit své hladové žaludky. Odpoledne jsme strávili zajímavým workshopem, kde jsme si trénovali své ekonomické znalosti a dovednosti. Večer už probíhal lehce neformálně, ve stylu studentského života. Druhý den už byl pro mě lehce zajímavějším, neboť jsme měli možnost prohlédnout si továrnu na výrobu vozů Audi, která mne osobně svou rozlohou poněkud překvapila."

Iveta:
Exkurze v Gyoru se mi moc líbila. Byla to příležitost, jak poznat nové lidi, jiné prostředí, procvičit si angličtinu a rozšířit si své obzory. Místní studenti byli velmi pohostinní a přátelští. Měli jsme možnost si zahrát online hru na predikci vývoje trhu a imaginární firmy. Nejlepší zážitek pro mne byla návštěva společnosti Audi, kde jsme měli možnost vidět chod montážní linky a tím i výrobu těchto luxusních aut.

Václav:
Po poněkud nudnější cestě, zejména uvíznutí v tunelu ve Vídni, jsem byl velmi mile překvapen atmosférou Györu. Nejdříve jsem si myslel, že je to taková menší vesnice- kvůli stavbám na začátku města. Když jsme se ale začali přibližovat centru a já viděl obchodní centrum Arkad, přestal jsem být tak skeptický. Naprosto mne ohromil univerzitní areál- Mobilis, Rába, park.... Ty nové budovy, financované Audi, byly krásné a jejich vybavení taky. Horší to ovšem bylo s vysokoškolskými kolejemi. Ubytování na nich nebyl přímo Hilton, ale na jednu noc, proč ne. Program, který nám nachystali studenti, byl skvělý... hráli jsme aktivity, popíjeli a bavili se na různá témata. Nejlepší částí poznávací exkurze byla ovšem návštěva Audi Hungaria - velikost a jednota celého podniku byla super.


Aktuálně na SVŠE