SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ
generálním partnerem školy je Město Znojmo
Home > O škole > Ze života školy > 2016 > Tým ŽijuSVŠE uspěl v projektu Do práce na kole

Tým ŽijuSVŠE uspěl v projektu Do práce na kole

Květen, měsíc kol

Tak jako řada dalších firem ze Znojma a celé ČR, se i SVŠE zapojila do projektu Do práce na kole. Cílem bylo během měsíce května urazit co nejvíce cest do práce a z práce pomocí vlastních sil – soutěžící tak mohli nejen šlapat na kole, ale i vyrazit na koloběžce, bruslích nebo pěšky.

Za SVŠE se do projektu zapojilo pět statečných: Jana Čtveráčková, Veronika Králová, Lena Malačka, Jitka Veselá a Jana Vrtalová. Celý měsíc statečně bojovaly v barvách školy za tým ŽijuSVŠE, a to i navzdory nepřízni počasí, konání státních závěrečných zkoušek a těhotenství jedné z členek týmu.

A proč se rozhodly do projektu zapojit?

Jitka: „Naposledy jsem seděla na kole v roce 2010… Tohle je jednoznačně výzva!“

Jana V.: „Chůze je pro člověka nepřirozenější pohyb a v těhotenství to platí dvojnásob. Proto jsem přijala výzvu udělat něco pro sebe a miminko a zároveň se zapojit do projektu a reprezentovat školu.“

Lena: „Kolo jsem si pořídila hlavně kvůli tomu, abych jezdila do práce na kole. V loňském roce jsem však na něm jela do práce asi jen třikrát. Proto pro mě byl tento projekt velká výzva, abych konečně splnila to, co jsem si předsevzala.“

Jana Č.: „Strašně mě baví jezdit na kole v dešti. Škoda že v květnu pršelo tak málo!“

Veronika: „Do práce na kole je moje celoroční rutina, ale aspoň budu mít přehled o měsíční kilometrové dávce. Novou baterku do tachometru si totiž ‚kupuju‘ už asi deset let…“

Jejich silná motivace byla klíčem k úspěchu, a tak se našim soutěžícím povedlo za měsíc květen ujet/ujít celkem 737,7 km  v celkovém počtu 169 cest. Průměrně každá ze soutěžících zdolala 4,4 km na jednu cestu a 147,5 km za celý měsíc.

V celkovém pořadí ve městě Znojmě obsadily 4. místo z 15 týmů. V pořadí jednotlivců se pak Lena Malačka umístila na 11. místě, Veronika Králová na 12. místě, Jitka Veselá na 14. místě, Jana Čtveráčková na 19. místě a Jana Vrtalová na 37. místě z celkového počtu 61 účastníků, kteří se do soutěže ve Znojmě zapojili.

A aby těch pěkných umístění nebylo málo, SVŠE Znojmo se umístila ve Znojmě na prvním místě v anketě Cyklozaměstnavatel roku.

Za tento výkon jim patří dík a gratulace!